Вінницько - Хутірська бібліотека Вінницької районної ЦБС

Бібліотека, море книг, Бібліотека, храм науки. Переступайте наш поріг, Беріть скарби нетлінні в руки


Новорічний настрій


     Для  відвідувачів напередодні Нового року бібліотекою проведено цікава вікторина і майстер - клас по виготовленню святкової листівки.


Відккрити

Музичне царство М.Леонтовича


          13 грудня ми вшановували одного з найвидатніших співців нашого народу, геніального, неповторного композитора, нашого славетного земляка Миколу Дмитровича Леонтовича.

             В Канаді й Америці його називають українським Бахом, маючи на увазі особливості його музики, і його в історії української культури. Ім’я Леонтовича  занесено ЮНЕСКО в 1977році до списку найвизначніших людей світу.

        Його спадщина складає понад 200 хорових творів. Одним з найвідоміших є "Щедрик".         Бібліотекою проведено тематичний вечір "Музичне царство Миколи Леонтовича", де присутні почули цікаві факти життя і творчості видатного земляка, послухали найвідоміші виконання його творів, а також разом заспівали колядки.


Відккрити

Народознавче свято "Андріївські вечорниці"


     З давніх–давен Україна славиться  святами й обрядами. Одним із них було велике зимове свято, особливо важливе для молоді, – день Андрія. Воно відзначається 13 грудня .

      Згідно з традицією, цього дня збираються, щоб поворожити, повеселитись .

     Бібліотекою було проведено справжні Андріївські  вечорниці  з варениками та калитою, з дівчачим ворожінням і жартами від хлопців.


Відккрити

Флешмоб "Не дай СНІДу шанс"


        Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який відзначається 1 грудня, – це попередження всім про болючу рану суспільства - СНІД, який виник наприкінці ХХ сторіччя.

       Бібліотека провела флешмоб «Не дай СНІДу шанс», де присутні дізнались як передається і через що не передається СНІД, а також про історію створення символу цього дня – червоної стрічки .


Відккрити

Мандруємо разом із Гулівером


     30 листопада  350 – річниця  від дня народження

Джонатана Свіфта —  англомовного  ірландського  письменника, відомого як автора «Мандрів Гулівера».

          Бібліотека запропонувала своїм відвідувачам віртуальну подорож «Мандруємо разом із Гулівером», під час якої  присутні  мали змогу перенестись до Ліліпутії, Бробдінгнегу та Японії.


Відккрити

Страшна правда голодомору


       Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів. 

       Бібліотека провела вечір – реквієм «Страшна правда голодомору»,де присутнім ще раз нагадали про події та страшні цифри тих років. Читали поезію,презентували книги сучасних авторів про голод,  а також було переглянуто документальний фільм.


Відккрити

Тематичний вечір "Українці: історія нескорених"


      До дня Гідності та Свободи бібліотекарями було проведено тематичний вечір "Українці: історія нескорених", де присутні дізнались, які прояви гідності та патріотизму відбувались в Україні під час Революції Гідності, читали сучасну поезію та слухали найвідоміші пісні Майдану.

 


Відккрити

«Чарівник поетичного слова - Андрій Малишко»


       Найпочесніше місце в історії літературної України посідає Андрій Самійлович Малишко — поет величезного самобутнього обдарування, гордість та окраса української поезії. Ще за життя він став класиком літератури.

      Андрія Малишка називають "солов'їним серцем України" за його невмирущі пісні, що живуть у народі й сьогодні.

      Бібліотека запросила своїх відвідувачів на літературно - музичну композицію «Чарівник поетичного слова», присвячену 105 –й річниці від дня народження Андрія Малишка, де було розказано про життя  та творчість поета, а також звучали найкращі та найвідоміші пісні на слова автора.


Відккрити

День української мови та писемності


  • День української мови та писемності бібліотека відзначила двома подіями:
  • по - перше працівники бібліотеки з своїми відвідувачами долучились до написання  Всеукраїнського національного радіодиктанту єдності,
  • по- друге проведено мовні посиденьки "Рідна мова чиста, як роса"

Відккрити

Презентація книги "Казки кримськотатарського народу"


         Під час осінніх канікул  у бібліотеці відбулась  презентація книги " Казки кримськотатарського народу", де дітей було познайомлено з непростою історією кримських татар, з  особливостями цього народу, а також  з казками.

Було запропоновано виготовити героїв казок із солоного тіста.


Відккрити

Війна. Україна. Статистика


      До дя визволення України у бібліотеці погортали сторінки усного журналу "Війна. Україна . Статистика"., де присутні дізнались цікаві факти про визволення України, про найвизначніші битви, а також про перемоги і втрати українського народу.


Відккрити

«Є така професія – захищати Батьківщину»


        День захисника України — це свято, що відзначається в нашій державі 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва.

        У бібліотеці відбувся тематичний вечір  «Є така професія – захищати Батьківщину».

       Присутні дізнались історію походження свята,цікаві факти про одних з перших захисників рідної землі – козаків, переглянули відео про сучасних воїнів, а також читали патріотичні вірші .


Відккрити | Коментарі 1

Подарунок до дня бібліотек


     Сучасна бібліотека – це не лише сховище для книг, а й  місце, де можна отримати доступ до інформації як на традиційних носіях, так і в електронному вигляді.

       Але не всі верстви населення мають змогу отримувати інформацію вдома за допомогою Інтернету , вміти користуватись комп’ютером , то ж бібліотека радо допоможе. 

      У березні на базі Вінницько – Хутірської бібліотеки було проведено перші навчання з основ комп’ютерної грамотності людей старшого віку.

     Тоді ж користувачі бібліотеки звернулись за допомогою  у придбанні  ноутбука до сільського голови  Кравченко В.В. Цю пропозицію було підтримано і саме напередодні Всеукраїнського дня бібліотек у книгозбірні з’явився  ноутбук.

   Тож бібліотека запросили користувачів і сільського голову для представлення нової техніки та для подяки за надання коштів для її придбання.

      Було продемонстровано презентацію «Найвідоміші бібліотеки світу», а також «Сторінками життя Вінницько – Хутірської бібліотеки».


Відккрити

Цей дивосвіт - бібліотека


     Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек бібліотека спільно з шкільною створили книжкову виставку "Цей дивосвіт - бібліотека!", де були представлені такі розділи: "Знайомтесь: сучасна книга", "Його величність підручник", Книга - порадник".

     Всі бажаючі могли переглянути  книги, ближче познайомитись із сучасною літературою.

      Сільською ббліотекою роздано рекламні буклети про нові надходження. 


Відккрити

Флешмоб "Ми за мир"


     21 вересня весь Світ відзначає День Миру, як день глобального припинення вогню та відмови від насильства.

    Зараз наша країна особливо цінує поняття миру та спокою. Недаремно символом нашої держави став прапор, що має синьо-жовті кольори, які символізують мирне небо та достаток.  

      У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день особливий.  

     Тож саме в цей день  бібліотекою проведено флешмоб «Ми за мир», де всі учасники  змогли виготовити голубів   та побажати всім  миру.


Відккрити

Тематичний вечір "Україна - обличя нової епохи"


       Україна – це історія народу, який протягом багатьох років боровся за свою свободу і незалежність.              

          Україна – це рідна мова, яка стала однією з найрозвинутіших мов світу.

          Україна – це наша Батьківщина.

       До дня Незалежності у бібліотеці відбувся тематичний вечір «Україна - обличчя нової епохи», де присутніх познайомлено з новими досягнення нашої країни, а також читали поезію та слухали найвідоміші пісні про Батьківщину.


Відккрити | Коментарі 1

Майстер- клас "Меблі"


    Оріґамі – в перекладі означає  «складати папір», це  мистецтво складання паперу. Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схеми геометричних згинів і складок.

      У бібліотеці відбувся майстер – клас  «Паперові меблі», де діти за допомогою техніки орігамі  виготовили   стіл та стільці. 


Відккрити

Новий погляд на старі казки


        У бібліотеці відбулася інсценізація казки "Соломяний бичок" на новий лад, де учасники вчились акторському мистецтву, вмінню швидко перевтілюватися в нові ролі, змінювати голоси, а також придумувати   продовження казки.


Відккрити | Коментарі 1

Квест "Стежкою рідного села"


       Літо пора розваг і відпочинку, то ж бібліотека підготувала для своїх відвідувачів пізнавальний  квест «Стежиною рідного села».

     Квест – це розважальна і інтелектуально-командна гра. Це гра–випробування учасників на ерудованість, начитаність та уміння змагатися у команді.

      Учасники команд вели пошук за підказками, виконували завдання і активно рухались, за що й отримали призи.


Відккрити

Майстер - клас "Віяло з газетних трубочок"


      Здавалося, що можна зробити зі звичайної газети? Журнал "Жасмин" нам у цьому підказав! 

      У бібліотеці був проведений майстер - клас "Віяло з газетних трубочок".

       Виявляється газетні трубочки дуже цікаво і легко виготовити, а ще вони піддаються  для різних видів робіт, то ж діти спробували виготовити декоративне віяло.


Відккрити

Гра - вікторина "Що я знаю про навколишній світ"


        У бібліотеці проведено пізнавальну гру – вікторину «Що я знаю про навколишній світ?», де учасники виконували різні завдання, відповідали на запитання, також отримали поради , які дитячі енциклопедії їм допоможуть дізнатись більше інформації про навколишній світ.


Відккрити

Котоманія


     Одною з найулюбленіших тварин є кішка, то ж бібліотека зібрала книги, де головними героями є коти і презентувала їх читачам.

        Також  було розказано цікаві факти про цих тварин,читали уривки із книги Сергія Гридіна «Кігтик Ковбаско», а також виготовили паперові коти.


Відккрити

Літературна дегустація "Шоколадно - кавовий мікс"


      Бібліотека запросила юнацьку аудиторію на літературну дегустацію «Шоколадно – кавовий мікс», де познайомила своїх відвідувачів із історією виникнення шоколаду і кави, а також до уваги відвідувачів презентовано книги, в назві яких присутні ці "смаколики":  Джоанн Харрис «Шоколад», Роальд Далл «Чарлі і  шоколадна  фабрика» , Йоанна Ягелло «Шоколад із чилі», Надійка Гербіш «Теплі історії до шоколаду», Надійка Гербіш «Теплі історії до кави», Йоанна Ягелло  "Кава з кардамоном", Наталья Гурницкая  «Мелодія кави у тональності кардамону» та інші.

       Також  був проведений майстер – клас «Малюємо кавою».  


Відккрити

“Квіти в легендах, поезії, музиці”


       У бібліотеці відбувся тематичний вечір «Квіти у легендах, поезії, музиці», де присутні відчули себе флористами при створені квіткових композицій,  почули легенди про найвідоміші квіти, а також насолодились поезією та взяли участь у конкурсі «Вгадай мелодію».

    Наприкінці заходу всіх почастували чаєм із ароматних квітів.


Відккрити

Ой на Івана, на Купала заплету вінок


      Знання рідного краю, його історії і культури духовно збагачує людину, виховує повагу до традицій народу.

      7 липня відзначається Свято Івана Купала,  одне із найдавніших і найбільш улюблених в народі.Це свято припадає у ніч з шостого на сьоме липня. А святкують в цей день – день літнього сонцестояння.Це час, коли природа розквітає у всій своїй неповторній красі.

   Саме тоді дівчата плели купальські вінки, загадуючи долю.  

     Бібліотекою  проведено народознавчий калейдоскоп «Ой на Івана, на Купала»  і  майстер - клас «Заплету вінок».


ВідккритиКалендар
Декабрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Метки

Розклад роботи

Працюємо

З   10.00  до  19.00

Вихідний день – субота, неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Наші контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н, 

с.Вінницьки Хутори,

вул..Сагайдачного ,б 95 

тел: 56-86-60

mail: vinhytbibl@ukr.net


Мои фотоальбомы
ОБОЗ.ua