Вінницько - Хутірська бібліотека

Бібліотека, море книг, Бібліотека, храм науки. Переступайте наш поріг, Беріть скарби нетлінні в руки
Last FM


Календарь
Ноябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Часи

Розклад роботи

Працюємо

З   10.00  до  19.00

Вихідний день – субота, неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Метки

Наші контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н, 

с.Вінницьки Хутори,

вул..Сагайдачного ,б 95 

тел: 56-86-60

mail: vinhytbibl@ukr.net


Мои фотоальбомы


Содержание страницы

Blog Live

Гра - подорож "Мандруємо країнами Європи"


     В рамках Днів Європи в бібліотеці проведено   цікаву та змістовну  гру-подорож "Мандруємо  країнами Європи".

      Читачі віртуально мандрували з однієї країни в другу: Велика Британия, Німеччина, Франція,Данія.

      В грі дізнавались про прапори  та герби  країн,  державну мову, культуру,а також про відомих казкарів цих країн та їхні твори. 


Открыть | Комментариев 1

Європа очима туристів нашого села


     З 2003 року в третю суботу травня на Україні відзначається День Європи. Основою для появи цього свята стало підписання Декларації Роберта Шумана. Цей історичний документ був підписаний 9 травня 1950 року. Після Другої світової війни європейські лідери переконалися в тому, що співробітництво і загальні зусилля є найкращим способом забезпечення миру, стабільності і процвітання в Європі.

       Напередодні свята бібліотека  провела вечір – зустріч «Європа очима туристів нашого села» », де присутні слухали розповідь про  міста  Європи (Париж, Лондон, Краків),їхні особливості, про відомі архітектурні будівлі, про транспортне забезпечення,цікаві факти про поведінку людей , особливості їжі.


Открыть

Немеркнуче світло великого подвигу


        Усе далі й далі відходять грізні роки Великої Вітчизняної війни. Але кожного року 9 травня ми відзначаємо День Перемоги, і ніколи не згасне пам'ять про всіх тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для нашого щастя.

         З нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення - 8 травня та Дня перемоги - 9 травня в бібліотекою було  організовано книжково – ілюстративну виставку «Немеркнуче світло великого подвигу», а також проведено літературно – музичну композицію «Дорогами  війни».


Открыть

Чорнобиль:від мирного атому до катастрофи


       26 квітня 1986 року залишилося в пам'яті людства як трагічна дата найбільшої техногенної катастрофи, що принесла  велику біду. В епіцентрі цього лиха виявилася Україна, коли над четвертим блоком Чорнобильської АЕС могутнім циклоном піднявся стовп смертоносного викиду.

         Молоде покоління не має права забувати цю страшну трагедію. Ми повинні знову і знову усвідомлювати всю відповідальність за свої дії перед нащадками.

      Бібліотекою було проведено тематичний вечір «Чорнобиль: від мирного атому до катастрофи».


Открыть

Великодня писанка


       Не можна уявити Великдень без писанки.

       Писанка, як символ весняного відродження природи, відома багатьом народам світу. Історія писанок сягає в далеке минуле. Християни, які перейняли звичай писати писанки, побачили в них знак воскресіння й вічного життя. Писанка стала символом радості, всепрощення й великоднього привіту.

       У бібліотеці відбувся майстер клас по розпису писанок воском, де всі присутні використовували символи для здоров’я , радості, майбутнього врожаю.


Открыть | Комментариев 1

Декорування писанок


      У бібліотеці відбулась презентація книги С.Трач "Декорування писанок", де всіх присутніх познайомили з різними видами декорування  великодніх писанок.

     Також був проведений майстер клас по оздобленню  писанок.


Открыть

Я і моє здоров’я


      7 квітня відзначається Всесвітній день здоров`я. Саме цього дня було створено Всесвітню організацію охорони здоров`я.

    У цей день у бібліотеці було проведено вікторину – гру «Я і моє здоров’я», де учасники  брали участь у різних іграх, змаганнях, конкурсах та пригадали для себе як бути здоровими.


Открыть

Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги


       Щороку  навесні   до бібліотек України приходить традиційне і довгоочікуване свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.

       Тиждень дитячого читання із дуже давніми традиціями сьогодні не лише не втратив свого значення, але й набув особливого змісту для кожного читача.

        То ж бібліотека розпочала тиждень із відвідування дитячого садочка , де познайомила малюків із найвідомішими казками про тварин, а також навчала правильного поводження з книгою.

Також для відвідувачів бібліотеки протягом тижня організовувались різні конкурси та літературні ігри.


Открыть

Бал квітів


     Земля — планета унікальна. Саме тут створені неповторні умови для бурхливого розквіту життя. Жодна інша планета нашої Сонячної системи не може похвалитися таким різноманіттям форм життя і таким сприятливим кліматом, як Земля.

      Та найпрекраснішим творінням матінки – землі  є квіти.

        Бібліотекою було проведено бал квітів, де всі присутні могли познайомитись із цікавинками про ці чарівні рослини, послухати найзагадковіші легенди, а також пригадати як потрібно оберігати і захищати квіти.


Открыть

Усний журнал "Це нашої історії рядки"


       Як і в кожного народу, періоди піднесень в українській історії змінювались  болючими падіннями. Та кожен етап минулого досвіду повчальний і цінний для нинішнього покоління українців.

       2017 рік – особливий для української державності: відповідно до Указу Президента України   його проголошено Роком Української революції 1917-1921 років.

      В рамках районного конкурсу «Це нашої історії рядки»  бібліотека провела усний журнал, де ближче познайомила з найвизначнішими діячами Української революції, а також  нагадала про події , що відбулись у Вінниці у ті буремні роки. До уваги глядачів було презентовано книгу Василя Шкляра «Маруся» і інсценізовано уривок з роману.


Открыть

Оберіг для мами


      Мати - найрідніша і найближча кожному з нас. Від неї ми одержуємо життя. Вона вчить нас людських правил, оживляє наш розум, вкладає в наші душі добрі слова.

      Мама... Це перше слово, яке з радісною усмішкою вимовляє дитина.

     І весна починається саме з жіночого свята, з маминого.

       У бібліотеці відбувся майстер – клас «Оберіг для мами», де відвідувачі виготовляли ляльку – мотанку із серветок.

 


Открыть

Уся гордістьі велич світу - від жінки


       Весна… Напевно, не знайдеться людини, а, особливо, жінки, яка б не любила весну.

       Незважаючи на те, що зараз 8 березня вважається святом краси та жіночності, воно все одно не обходиться без згадок про видатні досягнення прекрасної половини людства .

       У бібліотеці проведено усний журнал «Уся гордість і велич світу від жінки», де присутніх познайомили з найвидатнішими жінками світу, України.

       Перегорнуті також  гумористичну, творчу, а також вітальну  сторінки  усного журналу.


Открыть

Чистіше від води, хай буде мова


      21 лютого наша країна відзначила День рідної мови. Це свято тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання.

      Бібліотека запросила своїх відвідувачів на вікторину «Чистіше від води, хай буде мова».


Открыть

Майдан - це стан душі і поклик серця


        Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти.  

       Так 20 лютого  відзначаємо Річницю трагічних подій на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності з 18-20 лютого було поранено більш як 1000 людей, загинуло понад 100 протестувальників. Сьогодні ми їх називаємо Небесною Сотнею.

        Бібліотекою проведено літературно – музичну композицію «Майдан – це стан душі і поклик серця», де присутні згадали сторінки  подій на Майдані, та героїв Небесної Сотні, а також  послухали найвідоміші  музичні  композиції  цього періоду.


Открыть | Комментариев 1

Бібліокафе «Говоримо про любов»


     Споконвіків людство задавало собі питання: що таке любов. Але жоден з мудреців не дав на нього вичерпної відповіді.

     Любов… Дуже багато означає це слово. Кожна людина розуміє під ним щось своє. Хтось мріє про неї, хтось від неї біжить, хтось заперечує, хтось жадає, але при цьому всі її шукають. Людина не може жити без любові.

        Поети, письменники в усі століття писали про любов. Любов – це вічна, невичерпна тема.

       У день святого Валентина бібліотека запросила  дорослих відвідувачів у бібліокафе  під назвою «Говоримо про любов», де присутні почули найкращі зразки поетичних творів про кохання, послухали пісні, присвячені цьому великому почуттю, а також  пригадали найвідоміші романи,які були екранізовані.

Також було  презентовано книгу Людмили Таран «Остання жінка, останній  чоловік».


Открыть

Літературний квест«Задзеркалля Льюїса Керролла»


       Льюїс Кєрролл (справжнє ім’я Чарльз Доджсон Доджсон) — англійський письменник, математик, логік, філософ, диякон і фотограф.

         Народився 27 січня 1832 року в Дарсбері (графство Чешир), в багатодітній родині англійського священика. Його назвали подвійним ім’ям, одне з них — Чарльз належало батькові, інше — Лютвидж, дісталося від матері.

      За творами автора знято понад 100 фільмів у різних жанрах.

       Найвідоміші літературні твори Керролла: «Пригоди Аліси у Дивокраї» і продовження «Аліса в задзеркаллі» , а також поеми «Полювання на Снарка»  і «Бурмоковт».

В бібліотеці проведено літературний квест  «Задзеркалля Льюїса Керролла», де учасники шукали відповідіпо казках автора, а наприкінці влаштували чаювання.


Открыть

Флешмоб «Ще нам, браття українці, усміхнеться доля !»


        Україна — це земля, де ми народилися і живемо, де живуть наші батьки, де жили наші предки. Вистраждавши, виборовши волю, Україна має нині свої державні та національні символи, які уособлюють її історію, її сутність.

      15 та 28 січня Україна відзначає 25 річчя від дня затвердження Верховною Радою  Державного гімну та Державного прапору України – найголовніших н наших символів .

      Бібліотекою організовано і проведено флешмоб «Ще нам, браття українці, усміхнеться доля !», на якому учасники взявшись за руки заспівали гімн, а також  підняли прапор України.


Открыть

«Хай в серці кожної людини живе любов до України»


       22 січня – День Соборності України. День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

        В Україні це свято відзначається з 1999 року.

       До цієї дати працівники  бібліотеки  провели  тематичний вечір «Хай в серці кожної людини живе любов до України»,де присутніх познайомили з історією винекнення свята, було запропоновано переглянути відео про Україну, читались патріотичні вірші.


Открыть | Комментариев 1

Феномен Євгена Гуцала


       Людина, талановита від Бога, здатна проявити себе у різних іпостасях. Таких – одиниці. Таким був Євген Гуцало. Він – автор різноманітної за жанрами і надзвичайно широкої літературної спадщини. Серед його творчого доробку – новели, оповідання, повісті, романи, есе, поезія. Також Гуцало став відомим як автор сценарію для кінострічок та журналіст. Його зараховано до когорти письменників-шістдесятників.

        Бібліотекою проведений вечір – портрет «Феномен Євгена Гуцала» , присвячений                80 -  річчю від дня народження письменника.


Открыть

Щедрий вечір в бібліотеці


          «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров'я»,такі слова найчастіше звучать на свято Меланки і Василя , на Щедрий вечір, який відзначається 13 січня.

       Бібліотекою було проведено народознавчі посиденьки «Щедрий вечір», де присутніх ознайомили із традиціями українського народу, послухали колядки та щедрівки.

       Другу частину заходу було присвячено  100 річчю «Щедрика» Миколи Леонтовича , де присутні дізнались про самого автора, історію написання мелодії, а також переглянули відео з різним виконанням всесвітньо відомої пісні.


Открыть

Чарівник Джон Толкін


     3 січня виповнилося  125 років від  дня народження видатного англійського письменника, класика світової літератури ХХст. та одного із фундаторів жанру фентезі Джона Рональда Руела Толкіна, всесвітню славу якому приніс роман «Володар Перснів» та «Хоббіт».

   Твори Толкіна справили величезний вплив на світову культуру XX і навіть XXI століття. Вони були неодноразово адаптовані для кіно, мультиплікації, аудіопьес, театральної сцени, комп'ютерних ігор. За ним створені концептуальні альбоми, ілюстрації, комікси. У літературі була створена велика кількість наслідувань книгам Толкіна, їх продовжень.

    З нагоди ювілею  письменника, в бібліотеці  проведений усний журнал «Чарівник Джон Толкін», де присутні дізнались про самого письменника, його творчість, а також про історію створення його найвідоміших творів «Гобіт» і «Володар перстнів».

     Відвідувачам  продемонстровано буктрейлер до трилогії «Володар перстнів».


Открыть

Магія Нового року


     Новий рік – одне з найдавніших і найпопулярніших календарних свят. Це, мабуть, єдина подія, яку протягом століть щорічно відзначають у всіх країнах і на всіх континентах, яку знають, люблять і яку з нетерпінням чекають люди, різні у своїх етно-національних традиціях і релігійних переконаннях.

      Але всім цікава ще й підготовка до новорічних свят, тож бібліотека почала її з участі в районному конкурсі на краще оформлення дизайну бібліотеки.

     Також для своїх відвідувачів протягом дня були проведені різні майстер – класи, зокрема виготовлення новорічної  прикраси «Сніговик»,

виготовлення святкового плакату «З новим роком»

майстер – клас «Сніжинки»


Открыть | Комментариев 1

Я і мої права


        День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН.

        У 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

      До уваги наших відвідувачів було представлено слайд – перегляд «Я і мої права».


Открыть

Малюємо плакат "Про ВІЛ та СНІД"


      Здоров'я – одне з основних джерел радості, щасливого та повноцінного життя.

       Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини)  і його кінцева стадія СНІД( синдром набутого імунодефіциту). СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.

      У всьому світі 1 грудня говорять про СНІД, про те, яку загрозу існуванню людства несе ця глобальна епідемія.

       У нашій бібліотеці у Всесвітній день боротьби  зі  СНІДом  нашим  читачам було запропоновано  намалювати  плакат  «Ми проти СНІДу».


Открыть | Комментариев 1

Квіти з кукурудзяного листя


     Славні українські майстрині здавна опанували технологію обробки та виготовлення різноманітних виробів з кукурудзяного листя.

      Вироби з кукурудзяного листя є екологічно чистими, красивими та досить оригінальними.

        Тож, у останній день осені бібліотека своїм відвідувачам запропонувала майстер – клас по виготовленню квітів із кукурудзяного листя(лушпиння). 


Открыть | Комментариев 2
ОБОЗ.ua