Вінницько - Хутірська бібліотека

Бібліотека, море книг, Бібліотека, храм науки. Переступайте наш поріг, Беріть скарби нетлінні в руки
Last FM


Календарь
Апрель
ПнВтСрЧтПтСбВск
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Часи

Розклад роботи

Працюємо

З   10.00  до  19.00

Вихідний день – субота, неділя

Санітарний день:

остання   п’ятниця місяця


Метки

Наші контакти

Україна, 

Вінницька обл. 

Вінницький р-н, 

с.Вінницьки Хутори,

вул..Сагайдачного ,б 95 

тел: 56-86-60

mail: vinhytbibl@ukr.net


Мои фотоальбомы


Содержание страницы

Blog Live

15 дн назад vin-hutir-bibl делает запись Великодня писанка


15 дн назад vin-hutir-bibl делает запись Декорування писанок


18 дн назад vin-hutir-bibl делает запись Я і моє здоров’я


18 дн назад vin-hutir-bibl делает запись Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги


18 дн назад vin-hutir-bibl делает запись Бал квітів«О мово, музико-калино, бальзам цілющий для душі»


      У День української писемності та мови у бібліотеці відбулась вікторина "Мовні цікавинки", де дітям було запропоновано відгадати загадки, продовжити прислів'я, прочитати уривки з улюблених книг.

      Також була представлена виставка"О мово, музико - калино, бальзам цілющий для душі". 


Открыть

Лікар від Бога


              Продовжуючи проект «Що в імені твоїм, вулице?», бібліотека  провела тематичний вечір «Лікар від Бога».

       У звязку із Законом України  "Про декомунізацію" вулицю І пров. Леніна перейменували на вул. Леоніда  Полудяного, лікаря, який довгий час працював у Вінницько – Хутірській амбулаторії, ставив точні діагнози, неодноразово рятував життя односельців.        Пам'ять про цю непересічну людину й досі жива, його й досі всі називають "лікарем від Бога".


Открыть

Вікторина "Сила нескорених"


      До дня українського козацтва і до дня захисника України Вінницько -Хутірська бібліотека провела цікаву і пізнавальну вікторину "Сила нескорених". 

       Вікторина була поділена на розділи: загальні питання, про козаків, про сучасних захисників України.

      Присутні із задоволенням  виконували завдання.


Открыть | Комментариев 1

Козацький полковник - Іван Богун


      Продовжуючи знайомити підростаюче покоління з перейменуванням вулиць, зокрема вулиця Котовського змінила свою назву на вулицю Івана Богуна.

      Бібліотека  провела вечір – портрет «Козацький полковник – Іван Богун».

       Іван Богун був одним із найвідоміших козацьких полководців в Україні середини XVII ст., слава про якого гучно лунала не лише на українських землях, а й за їх межами.

     Присутнім розказано про найвідоміші походи і битви козака, про легенди пов’язані з життям і трагічною загибеллю полководця.


Открыть | Комментариев 1

Іван Багряний - письменник і громадський діяч


      2 жовтня 2016 р. виповнилося 110 років від дня народження  Івана Павловича Багряного –  поета, прозаїка, драматурга, публіциста, громадсько-політичного діяча.

   Бібліотека організувала і провела вечір «Іван Багряний - письменник і громадський діяч», де познайомили юнацтво із складним життєвим і творчим шляхом письменника, з його невизнанням і забороною  в Україні.

      Коли Україна здобула незалежність, Івана Багряного було посмертно реабілітовано (1991).У 1992 році Багряному було посмертно присуджено Шевченківську премію за твори ”Сад Гетсиманський” і  ”Тигролови”. Відтоді  на Батьківщині почала видаватися його творча спадщина.


Открыть

Перший крок у світ книжок


       До Всеукраїнського дня бібліотек у Вінницько - Хутірській бібліотеці відбувся бібліокруїз  "Перший крок у світ книжок", на який було запрошено вихованців дитячого садка.

      Для дітей було підготовлено цікаві зупинки, зустрічі з казковими героями, читались уривки улюблених казок.

   

Малята приготували подарунки для бібліотеки - виготовили закладки для книг.


Открыть

Михайло Грушевський - історик і будівничий нації


      У кожного народу є свої історичні постаті першої величини. До таких велетнів української національної культури належить Михайло Грушевський (1866-1934) — визначний історик, археолог, літературознавець, соціолог, публіцист, письменник, організатор української науки, громадсько-політичний і державний діяч, засновник Української Народної Республіки.

      Саме з його біографією та творчою спадщиною  познайомились відвідувачі бібліотеки , переглянувши презентацію «Михайло Грушевський – історик і будівничий нації»,а також ознайомились із книжковою виставкою                  «Грушевський – великий син свого народу» .


Открыть

Бабин Яр: без права на забуття


       Бабин Яр увійшов до світової історії через події двох днів осені 1941 року, коли нацистські карателі розстріляли тут майже 34 тисяч київських євреїв. Це місце стало всесвітньо відомим символом Голокосту.Але реальна історія Бабиного Яру цим не вичерпується.

     Впродовж двох років німецької окупації в Бабиному Яру розстрілювали і ховали всіх, хто вважався ворогами нацистів. Радянський режим десятиріччями намагався знищити сам Яр і пам’ять про його жертви.

      У бібліотеці відбувся вечір – реквієм «Бабин Яр: без права на забуття», де присутні переглянули хронічки тих страшних днів,, читались уривки з роману  Анатолія  Кузнєцова «Бабин Яр» ,також було запалено свічу пам’яті.


Открыть

Дивосвіт мандрів


      27 вересня  - Всесвітній день туризму . Це свято започаткували члени Всесвітньої туристичної організації. Датою заснування свята вважається 27 вересня 1979 року.

       У бібліотеці  організовано виставку – подорож   «Дивосвіт  мандрів».


Открыть

Ми хочемо миру


      21 вересня – Міжнародний день миру . Щороку  з 1968 року в усьому світі люди відзначають це свято, проголосив його Папа римський Павло VI. Саме тому,що свято було започатковано священиком,основною думкою цього дня є теза: «Пробач і ти отримаєш мир».

       Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є дзвін миру. Його було відлито з тих монет,які пожертвували діти всіх континентів. На дзвоні зроблено напис: «Хай буде  мир в усьому світі».

       А також символом цього дня є голуб миру.

У бібліотеці відбулась вікторина «Ми хочем миру», а також всі присутні виготовили голуби миру технікою  орігамі.


Открыть | Комментариев 1

День українського кіно


         Щороку в другу суботу вересня святкують День українського кіно.

          Як відомо з історії, перше українське кіно зняли в вересні 1896 року. Містом-родоначальником української кінематографії став Харків. Першим оператором кіно в Україні був фотограф Альфред Федецький.

       Першою українською кіноактрисою стала Віра Холодна, вона переважно знімалася в Одесі.

         Всеукраїнське фотокіноуправління, яке займалося розвитком українського кіно, було засноване в 1922 році. У 1928 році в Україну відкрили Київську кінофабрику, яка згодом була названа на честь Олександра Довженка.

      У бібліотеці до уваги користувачів було представлено книжково – ілюстративну виставку «Від роману до екрану», де можна було познайомитись  із найвідомішими творами, які були екранізовані, а також пригадати найвидатніших акторів минулого і сьогодення.


Открыть | Комментариев 1

Квест "Казковими стежками Івана Франка"


       До 160 - річчя від дня народження Івана Франка у бібліотеці  проведено літературний квест "Казковими стежками Івана Франка" ,  за основу взято збірку "Коли ще звірі говорили".

       Діти отримували різні пошукові завдання, які з цікавістю виконували.


Открыть

Народжені Україною!


               Серпень щедрий місяць не тільки на врожай , а ще й на відомих і талановитих українців - іменниників. Адже  17 серпня - день народження українського  співака , композитора, письменника  Андрія Кузьменка (Скрябін), 27 серпня - 160 років від дня народження класика української літератури  Івана франка і 75 років від дня народження відомого актора Богдана Ступки. Бібліотека провела для юнацтва тематичний вечір "Народжені Україною", де  познайомила присутніх з найцікавішими фактами життя цих людей,а також з їхньою творчістю - читали вірші Івана Франка, слухали пісні Скрябіна, а також дивились уривки з фільмів за участю Богдана Ступки. Наприкінці було презентовано книги Кузьми Скрябіна "Я , Паштєт і армія", "Я Побєда і Берлін".


Открыть

Англійські диво - віршики


        Цьогорічне літо у бібліотеці пов'язане з роком англійської мови в Україні , то ж для найменших  відвідувачів було підготовлено  цікаві англійські диво - віршики , які надруковані і яскраво ілюстровані у дитячих журналах "Колобочок","Веселі картинки", "Смайлик".


Открыть | Комментариев 1

Незалежна Україно, процвітай!


      До 25- річчя Незалежності України, а також  у бібліотеці відбувся тематичний вечір "Незалежна Україно, процвітай!". 

       Присутніх познайомили з найбільшими досягнення держави та цікавими фактами про Україну  за 25 років Незалежності, а також  було запропоновано  розмалювати розмальовки та створити спільну картину "Моя барвиста Україна".

У Вінницьких Хуторах вул. Леніна перейменувалась на вулицю Незалежності.


Открыть | Комментариев 1

Микола Зарудний І Вінницькі Хутори


        Продовжуючи проект "Вулице, що в імені твоїм?", де бібліотека знайомить з перейменуванням вулиць нашого села, відбувся тематичний вечір "Микола Зарудний і Вінницькі Хутори".

         Адже,  Микола Зарудний,   хоч і народився на Київщині , але у підлітковому віці переїхав з батьками - вчителями у Вінницькі   Хутори і проживав на вулиці Фрунзе, яка після декомунізації отримала назву М.Зарудного.  Деякі старожили пам'ятають цього красеня.

      Микола Зарудний - український письменник ХХ ст., автор декількох романів і повістей, низки оповідань, а також драматург. За його кіносценаріями зняті фільми "Веселка", "Стежки - доріжки" та інші.

          


Открыть | Комментариев 1

Дивосвіт макаронів


         Вироби з макаронів своїми руками з кожним днем стають все більш популярними. Це й не дивно, адже із звичайних макаронів можна виготовити безліч оригінальних речей, які не тільки підійдуть для прикраси інтер'єру, але і можуть стати незвичайним подарунком для друзів і близьких.

      Завдяки різноманітності форм макаронних виробів вироби своїми руками можна робити найрізноманітніші, починаючи від простого намиста і ялинок і закінчуючи оригінальними скриньками.

         Нашим відвідувачам ми запропонували перегляд презентації книги М. Нікітіної "Створюємо оригінальні прикраси для інтер'єру з крупів , макаронів і бобових",  виготовити  цікаві фоторамки і прикрасити їх макаронами.


Открыть | Комментариев 1

Подорож до країни Мурвіль


      У бібліотеці відбулась презентація книги молодої української авторки Олександри Орлової "Подорож до країни Мурвіль".

       Ця книга - це мандрівка, пригоди  і навіть трохи казкове фентезі.

До уваги наших читачів було представлено головного героя - котика Кексика, а також було запропоновано виготовити казкових котиків із паперу.


Открыть

Чарівні фігурки з солоного тіста


      До уваги наших користувачів було презентовано книгу Олени Шеремет "Найкращі подарунки із солоного тіста", у якій детально подається головний рецепт солоного тіста, а також  основні принципи виконання роботи. 

А також проведений майстер - клас "Чарівні фігурки", на якому всі присутні могли створити будь - яку фігурки.


Открыть | Комментариев 1

Мій одяг


       Продовжуючи роботу по кращому запам'ятовуванню англійських слів, у бібліотеці відбулась година спілкування "Мій одяг", а також було запропоновано дітям сконструювати моделі одягу з паперу - чоловічу сорочку та краватку, а також сукню.


Открыть | Комментариев 1

Моя Україна!


      Жодна пора року не дарує нам стільки сонячних днів, як літо. Влітку сонце скрізь: у небі, в повітрі, на обличчях і в усмішках людей, а також … в дитячих малюнках.

       Адже   малювання на асфальті – чудовий спосіб розважити дітей, викликати в них непідробний інтерес, дати шанс розкрити свій внутрішній світ.

      Тож для відвідувачів нашої бібліотеки було запропоновано створити малюнок «Моя  Україна!». 


Открыть | Комментариев 1

Свято шоколаду у бібліотеці


        11 липня у Вінницько – Хутірській  бібліотеці відбулось свято шоколаду. Саме в цей день на всій земній кулі відзначають Всесвітній День шоколаду. Свято вигадали французи ще в 1995 році. Згодом ініціативу святкування підхопили в інших країнах. Святкові акції, конкурси та фестивалі на шоколадну тематику все більше завойовують популярність і в Україні.

       На думку сучасних вчених, в шоколаді містяться речовини, які сприяють відпочинку і психологічному відновленню. Крім того, шоколад стимулюють викиду  ендорфінів - гормонів щастя, які покращують настрій і підтримують тонус організму.

     Тож учасники дізнались про какао – дерева, процес виготовлення шоколаду, нагадували  книги, де згадується це диво, а ще змагались у різних конкурсах, розмальовували шоколадом і смакували.

      Це свято — одне із тих, про які кажуть: хто не був — той пошкодує.


Открыть | Комментариев 1

Шалені бджілки


       Літо дарує безліч вражень і позитиву, а ще цікавих відкритів.

      От і відвідувачі бібліотеки були запрошені для цікавих літніх  розваг, а ще майстер - клас по виготовленню виробів із пластикових пляшок.

     Всі разом нагадали книжкових і мультяшних героїв - комах і виготовили бджілок.


Открыть | Комментариев 1

На калину роса впала - в нас на вулиці Купала.


      Багато чудових свят має український народ, всі вони супроводжуються красивими, сповненими таємничою силою та глибоким змістом обрядами. Але, мабуть, одним з найдивовижніших та наймістичніших є свято Івана Купала.

      7 липня православні християни святкують Різдво святого пророка Предтечі та Хрестителя Божого Іоанна. Народ має свої уявлення про це свято. У цей день Іоанн Хреститель освятив воду та прогнав злі сили. Народ дав цьому святу свої, так би мовити, неофіційні назви: Іван-травник, Іван-чаклун , Купало та інші.

      У цей день   дівчата ворожать на свою долю, плетуть вінки , пускають на воду.

       Тож відвідувачам бібліотека   запропонували  фольклорні  посиденьки «На калину роса впала – в нас на вулиці Купала», де можна було послухати народні пісні про літні обряди, а також  пройшов  майстер - клас  по плетінню вінків.


Открыть

Лялька - мотанка


         Ляльки –мотанки   є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і світовідчуття наших пращурів. Вони не лише певний культурний символ, а  й потужний хатньо-побутовий оберіг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей і дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер’єру оселі.

        Дізнатися про різновиди й призначення ляльок-мотанок, традиції, обряди й звичаї, з якими вони пов’язані, опанувати зовсім не складні способи їх виготовлення допоможе всім презентована у бібліотеці  книга  Ольги Тарасової  "Ляльки-мотанки. Обереги для вашої оселі, що дарують успіх, багатство, щастя".

     Також  проведено  майстер – клас по виготовленню  ляльки – мотанки із натуральних ниток.


Открыть
ОБОЗ.ua